  • AIML-1206-270K-T
AIML-1206-270K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-1206-270K-T
HK JDW NO:
5-AIML-1206-270K-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
AIML-1206-270K-T
Step5Bar-code shipping tag
AIML-1206-270K-T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2004
  • Series
    AIML-1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    5mA
  • Current Rating
    5mA
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Max DC Current
    5mA
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Q Factor
    35
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6mm