  • AIML-1008HC-4R7M-T
AIML-1008HC-4R7M-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-1008HC-4R7M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AIML-1008HC-4R7M-T
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 2018
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIML-1008HC-4R7M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AIML-1008HC
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm