  • AIML-0603-120K-T
AIML-0603-120K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIML-0603-120K-T
HK JDW NO:
5-AIML-0603-120K-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AIML-0603-120K-T
Description:
Quantity:
In Stock : 7589
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIML-0603-120K-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    AIML-0603
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    3mA
  • Current Rating
    3mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.75Ohm Max
  • Max DC Current
    3mA
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Q Factor
    35
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.6002mm