  • AIHD15N60RFATMA1
AIHD15N60RFATMA1
advertisement
Manufacturer No:
AIHD15N60RFATMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-AIHD15N60RFATMA1
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
AIHD15N60RFATMA1
Description:
Quantity:
In Stock : 1543
Step5Bar-code shipping tag
AIHD15N60RFATMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    39 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    240W
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    30A
  • Test Condition
    400V, 15A, 15 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.5V @ 15V, 15A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    90nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    45A
  • Td (on/off) @ 25°C