  • AIAP-01-6R8K-T
AIAP-01-6R8K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-01-6R8K-T
HK JDW NO:
5-AIAP-01-6R8K-T
Datasheet:
AIAP-01-6R8K-T
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-01-6R8K-T
    Select All
  • Termination
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.6A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Max DC Current
    1.6A
  • Frequency - Self Resonant
    44MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Length
    9.144mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    AIAP-01
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.360L 3.30mmx9.14mm
  • Tolerance
    ±10%