  • AIAP-01-1R5K-T
AIAP-01-1R5K-T
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-01-1R5K-T
HK JDW NO:
5-AIAP-01-1R5K-T
Datasheet:
AIAP-01-1R5K-T
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-01-1R5K-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AIAP-01
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.360L 3.30mmx9.14mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3.1A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Max DC Current
    3.1A
  • Frequency - Self Resonant
    160MHz
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    7.9MHz
  • Length
    9.144mm