  • AIAC-4125C-R090J-T
AIAC-4125C-R090J-T
advertisement
Manufacturer No:
AIAC-4125C-R090J-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AIAC-4125C-R090J-T
Package:
Nonstandard
Description:
Quantity:
In Stock : 891
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIAC-4125C-R090J-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Air
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Series
    AIAC-4125C
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.173W 9.00mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3.5A
  • Lead Pitch
    9mm
  • Inductance
    90nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    14mOhm Max
  • Max DC Current
    3.5A
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    100 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Q Factor
    100
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    8.9916mm
  • Width
    4.4mm