  • AHA50AFB-25R
AHA50AFB-25R
advertisement
Manufacturer No:
AHA50AFB-25R
HK JDW NO:
898-AHA50AFB-25R
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
RES CHAS MNT 25 OHM 1% 50W
Step5Bar-code shipping tag
AHA50AFB-25R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.142W 50.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    25Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    16.51mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm