  • AHA25AFB-14R3
AHA25AFB-14R3
advertisement
Manufacturer No:
AHA25AFB-14R3
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AHA25AFB-14R3
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
14.3Ohm, ±1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AHA25AFB-14R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    14.3Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.587 14.90mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AHA
  • Size / Dimension
    1.063Lx1.063W 27.00mmx27.00mm
  • Tolerance
    ±1%