  • AH3004R700JE66
AH3004R700JE66
advertisement
Manufacturer No:
AH3004R700JE66
HK JDW NO:
895-AH3004R700JE66
Package:
Axial, Box
Datasheet:
AH3004R700JE66
Description:
AH300 4.7 5% E66
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AH3004R700JE66
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -25°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AH
  • Size / Dimension
    5.118Lx2.874W 130.00mmx73.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohms
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    300W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm