  • AH-32.768KEZF-T
AH-32.768KEZF-T
advertisement
Manufacturer No:
AH-32.768KEZF-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AH-32.768KEZF-T
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
AH-32.768KEZF-T
Step5Bar-code shipping tag
AH-32.768KEZF-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AH
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.5XH0.75 (mm)/L0.126XB0.059XH0.03 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70kOhm
  • Load Capacitance
    12.5pF
  • Frequency Tolerance
    ±10ppm
  • Drive Level
    0.5 µW
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm