  • AGGP.25F.07.0060A
AGGP.25F.07.0060A
advertisement
Manufacturer No:
AGGP.25F.07.0060A
Manufacturer:
Taoglas
HK JDW NO:
774-AGGP.25F.07.0060A
Package:
Datasheet:
AGGP.25F.07.0060A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AGGP.25F.07.0060A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tray
  • Feature
    Cable - 60mm, LNA, Filter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    GLONASS, GPS
  • Frequency
    1.61GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Gain
    1.5dBic, 0dBic
  • Max Frequency
    1.61GHz
  • Frequency Range
    1.574GHz~1.61GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz 1.602GHz
  • Height
    7.3914mm
  • Length
    25.1mm
  • Width
    25.1mm
  • Height (Max)
    0.311 7.90mm