  • AGF600-48S30-6L
AGF600-48S30-6L
advertisement
Manufacturer No:
AGF600-48S30-6L
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-AGF600-48S30-6L
Package:
14-DIP Module, Full Brick
Datasheet:
AGF600-48S30-6L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AGF600-48S30-6L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP Module, Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AGF600 (600W)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    600W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    20A