  • AGC0.75YL50
AGC0.75YL50
advertisement
Manufacturer No:
AGC0.75YL50
HK JDW NO:
775-AGC0.75YL50
Package:
Datasheet:
AGC0.75YL50
Description:
SLEEVING 0.75" ID FBRGLASS 50'
Step5Bar-code shipping tag
AGC0.75YL50
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
    Sleeving, Insulated
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Color
    Yellow
  • Length
    50.00' 15.24m
  • Diameter - Outside
    0.826 (20.98mm)
  • Diameter - Inside
    0.750 (19.05mm)
  • Wall Thickness
    0.038 0.96mm