  • AFS20A42-1575.42-T3
AFS20A42-1575.42-T3
advertisement
Manufacturer No:
AFS20A42-1575.42-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AFS20A42-1575.42-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FILTER SAW 1575.42 MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFS20A42-1575.42-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Voltage - Rated DC
    7.5V
  • Number of Functions
    1
  • Frequency
    1.575GHz
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.6XH0.75 (mm)/L0.079XB0.063XH0.03 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    42MHz