  • AFS14A72-2436.00-T2
AFS14A72-2436.00-T2
advertisement
Manufacturer No:
AFS14A72-2436.00-T2
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AFS14A72-2436.00-T2
Package:
5-SMD, No Lead
Description:
FILTER SAW 2436.00 MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFS14A72-2436.00-T2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.043W 1.40mmx1.10mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • Voltage - Rated DC
    3V
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    2.436GHz
  • Physical Dimension
    L1.4XB1.1XH0.7 (mm)/L0.055XB0.043XH0.028 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    72MHz