  • AF0805DR-072K49L
AF0805DR-072K49L
advertisement
Manufacturer No:
AF0805DR-072K49L
HK JDW NO:
898-AF0805DR-072K49L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AF0805DR-072K49L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 2.49kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0805DR-072K49L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm