  • AF0603FR-0722KL
AF0603FR-0722KL
advertisement
Manufacturer No:
AF0603FR-0722KL
HK JDW NO:
898-AF0603FR-0722KL
Datasheet:
AF0603FR-0722KL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 22kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0603FR-0722KL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm