  • AF0402JR-07510RL
AF0402JR-07510RL
advertisement
Manufacturer No:
AF0402JR-07510RL
HK JDW NO:
898-AF0402JR-07510RL
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AF0402JR-07510RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 510Ohm, 0.063W 1/16W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2181
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0402JR-07510RL
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    381μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm