  • AF0402FR-071M1L
AF0402FR-071M1L
advertisement
Manufacturer No:
AF0402FR-071M1L
HK JDW NO:
898-AF0402FR-071M1L
Datasheet:
AF0402FR-071M1L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 1.1MOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0402FR-071M1L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.1MOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm