  • AF0402FR-07124RL
AF0402FR-07124RL
advertisement
Manufacturer No:
AF0402FR-07124RL
HK JDW NO:
898-AF0402FR-07124RL
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AF0402FR-07124RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 124Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0402FR-07124RL
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    124Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, LASER TRIMMABLE
  • Max Power Dissipation
    63mW
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    381μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%