  • AF0201JR-0775RL
AF0201JR-0775RL
advertisement
Manufacturer No:
AF0201JR-0775RL
HK JDW NO:
898-AF0201JR-0775RL
Datasheet:
AF0201JR-0775RL
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 75Ohm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 1086
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0201JR-0775RL
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm