  • AF0201FR-079K1L
AF0201FR-079K1L
advertisement
Manufacturer No:
AF0201FR-079K1L
HK JDW NO:
898-AF0201FR-079K1L
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AF0201FR-079K1L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 9.1kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 4035
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AF0201FR-079K1L
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height
    254μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm