  • AF0201FR-0722R1L
AF0201FR-0722R1L
advertisement
Manufacturer No:
AF0201FR-0722R1L
HK JDW NO:
898-AF0201FR-0722R1L
Datasheet:
AF0201FR-0722R1L
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, AF Series, Thick Film, 22.1Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
AF0201FR-0722R1L
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm