  • AEMIF-0603-401M-16-T
AEMIF-0603-401M-16-T
advertisement
Manufacturer No:
AEMIF-0603-401M-16-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AEMIF-0603-401M-16-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FILTER RC(PI) 0.8 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AEMIF-0603-401M-16-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    AEMIF-0603
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Low Pass
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Technology
    RC (Pi)
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Channels
    1
  • Current
    300mA
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    20dB @ 800MHz ~ 2GHz
  • Filter Order
    2nd
  • Values
    R = 0.8Ohms
  • Resistance - Channel (Ω)
    0.8
  • Center / Cutoff Frequency
    400MHz Cutoff
  • Height
    0.031 0.79mm
  • Length
    1.6002mm