  • ADT-060A15AA B-A
ADT-060A15AA B-A
advertisement
Manufacturer No:
ADT-060A15AA B-A
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-ADT-060A15AA B-A
Package:
Datasheet:
ADT-060A15AA B-A
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 60W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADT-060A15AA B-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.397lb 180.08g
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    ADT (60W)
  • Size / Dimension
    4.25Lx1.81W x 1.16 H 108.0mmx46.0mmx29.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cULus, KC, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max