  • ADP3339AKC-2.5-RL7
ADP3339AKC-2.5-RL7
advertisement
Manufacturer No:
ADP3339AKC-2.5-RL7
HK JDW NO:
699-ADP3339AKC-2.5-RL7
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Description:
2.3mm PMIC anyCAP® Series 4 TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 6480
Step5Bar-code shipping tag
ADP3339AKC-2.5-RL7
    Select All
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Current - Output
    1.5A
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Input Voltage (Min)
    3V
  • Number of Regulators
    1
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Output Voltage1-Max
    2.5375V
  • Output Voltage1-Min
    2.4625V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    0.48V
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    anyCAP®
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm