  • ADP3335ACP-1.8-RL
ADP3335ACP-1.8-RL
advertisement
Manufacturer No:
ADP3335ACP-1.8-RL
HK JDW NO:
699-ADP3335ACP-1.8-RL
Package:
8-VFDFN Exposed Pad, CSP
Datasheet:
ADP3335ACP-1.8-RL
Description:
0.5mm PMIC anyCAP® Series 8 8-VFDFN Exposed Pad, CSP
Quantity:
In Stock : 3649
Step5Bar-code shipping tag
ADP3335ACP-1.8-RL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-VFDFN Exposed Pad, CSP
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    anyCAP®
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    8
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N8
  • Number of Outputs
    1
  • Current - Output
    500mA
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Min)
    2.6V
  • Number of Regulators
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.2V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    2.3%
  • Dropout Voltage1-Max
    0.37V
  • Adjustability
    FIXED
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Width
    3mm