  • ADP1720TRMZ3.3EPR7
ADP1720TRMZ3.3EPR7
advertisement
Manufacturer No:
ADP1720TRMZ3.3EPR7
HK JDW NO:
84-ADP1720TRMZ3.3EPR7
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description:
Enable Fixed 0.65mm Gold ADP1720 PMIC 8 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Quantity:
In Stock : 11200
Step5Bar-code shipping tag
ADP1720TRMZ3.3EPR7
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    ADP1720
  • Pin Count
  • Voltage - Input (Max)
    28V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    50mA
  • Operating Supply Current
    2.115mA
  • Nominal Supply Current
    2.12mA
  • Max Supply Current
    2.115mA
  • Quiescent Current
    28μA
  • Control Features
    Enable
  • Accuracy
    1 %
  • Max Output Voltage
    5V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    4V
  • Current - Quiescent (Iq)
    80μA
  • Min Output Voltage
    1.225V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    70dB
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm