  • ADP1714AUJZ-0.85R7
ADP1714AUJZ-0.85R7
advertisement
Manufacturer No:
ADP1714AUJZ-0.85R7
HK JDW NO:
699-ADP1714AUJZ-0.85R7
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Description:
Enable, Tracking Fixed 0.95mm PMIC 5 SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Quantity:
In Stock : 9699
Step5Bar-code shipping tag
ADP1714AUJZ-0.85R7
  • Length
    2.9mm
  • Package / Case
    SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    5
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    420μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable, Tracking
  • Output Voltage 1
    0.85V
  • Input Voltage (Min)
    2.5V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    0.85V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    70μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.23V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (1kHz)
  • Output Voltage1-Max
    0.867V
  • Output Voltage1-Min
    0.833V