  • ADM6320CY29ARJ-RL7
ADM6320CY29ARJ-RL7
advertisement
Manufacturer No:
ADM6320CY29ARJ-RL7
HK JDW NO:
84-ADM6320CY29ARJ-RL7
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
3.3V 5 Terminals 5-Pin ADM6320 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 9681
Step5Bar-code shipping tag
ADM6320CY29ARJ-RL7
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    5
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    ADM6320
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Operating Supply Current
    20μA
  • Nominal Supply Current
    20μA
  • Max Supply Current
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Voltage - Threshold
    2.93V
  • Reset Timeout
    140ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.886V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.974V
  • Undervoltage Threshold
    2.886V
  • Overvoltage Threshold
    2.974V
  • Number of Monitored Inputs
  • Reset Delay Time
    280 ms
  • Length
    2.9mm