  • ADM6315-44D4ARTZRL
ADM6315-44D4ARTZRL
advertisement
Manufacturer No:
ADM6315-44D4ARTZRL
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADM6315-44D4ARTZRL
Package:
TO-253-4, TO-253AA
Description:
5V 4 Terminals 4-Pin ADM6315 Voltage supervisor 1 Channels Min 1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 15870
Step5Bar-code shipping tag
ADM6315-44D4ARTZRL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-253-4, TO-253AA
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Simple Reset/Power-On Reset
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    ADM6315
  • Output
    Open Drain or Open Collector
  • Pin Count
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1V
  • Operating Supply Current
    15μA
  • Nominal Supply Current
    15μA
  • Max Supply Current
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
    No
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    4.39V
  • Reset Timeout
    1.12s Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    4.31V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.47V
  • Threshold Voltage
    +4.4V
  • Number of Monitored Inputs
  • Length
    2.9mm