  • AD745KRZ-16-REEL
AD745KRZ-16-REEL
advertisement
Manufacturer No:
AD745KRZ-16-REEL
HK JDW NO:
699-AD745KRZ-16-REEL
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
AD745KRZ-16-REEL
Description:
150pA 102 dB Instrumentational OP Amps 0.0004μA 9.6V~36V ±4.8V~18V 16 Pins 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Quantity:
In Stock : 5868
Step5Bar-code shipping tag
AD745KRZ-16-REEL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    15V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    16
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    8mA
  • Slew Rate
    12.5V/μs
  • Amplifier Type
    J-FET
  • Common Mode Rejection Ratio
    102 dB
  • Current - Input Bias
    150pA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    9.6V~36V ±4.8V~18V
  • Gain Bandwidth Product
    20MHz
  • Neg Supply Voltage-Nom (Vsup)
    -15V
  • Unity Gain BW-Nom
    20000 kHz
  • Average Bias Current-Max (IIB)
    0.0004μA
  • Voltage - Input Offset
    100μV
  • Current - Output / Channel
    40mA
  • Height Seated (Max)
    2.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C