  • ACT13-100-040-01-100
ACT13-100-040-01-100
advertisement
Manufacturer No:
ACT13-100-040-01-100
HK JDW NO:
3062-ACT13-100-040-01-100
Package:
Datasheet:
Description:
1:2500 Curr. Sensing Transform.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACT13-100-040-01-100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Weight
  • Mfr
    Allied Components International
  • Series
  • Size / Dimension
    1.476" L x 0.551" W (37.50mm x 14.00mm)
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Current Rating (Amps)
    100 A
  • Termination Style
    PC Pin
  • DC Resistance (DCR)
  • Frequency Range
    50Hz ~ 400Hz