  • ACT1210L-201-2P-TL00
ACT1210L-201-2P-TL00
advertisement
Manufacturer No:
ACT1210L-201-2P-TL00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACT1210L-201-2P-TL00
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
CMC 200UH 70MA 2LN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACT1210L-201-2P-TL00
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ACT
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Length
    3.9mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Ratings
    AEC-Q200
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Number of Functions
    2
  • Filter Type
    Signal Line
  • Height (Max)
    0.098 2.50mm
  • Rated Current
    0.07A
  • Rated Voltage
    80V
  • Inductance
    200 μH
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    5.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    70mA
  • Number of Lines
    2
  • Inductance @ Frequency
    200μH @ 100kHz
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm