  • ACT1210G-800-2P-TL10
ACT1210G-800-2P-TL10
advertisement
Manufacturer No:
ACT1210G-800-2P-TL10
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACT1210G-800-2P-TL10
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
COMMON MODE FILTERS FOR AUTOMOTI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACT1210G-800-2P-TL10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    TDK Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ACT
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.4Ohm
  • Current Rating (Max)
    70mA
  • Impedance @ Frequency
    3.8 kOhms @ 10 MHz
  • Inductance @ Frequency
    80 μH @ 100 kHz
  • Voltage Rating - DC
    80V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.098" (2.50mm)