  • ACML-0603H-501-T
ACML-0603H-501-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0603H-501-T
HK JDW NO:
5-ACML-0603H-501-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ACML-0603H-501-T
Description:
FERRITE BEAD 500 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0603H-501-T
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    ACML-H
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    500Ohm
  • Max DC Current
    800mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    280mOhm
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Impedance @ Frequency
    500Ohms @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    800μm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm