  • ACML-0603-600-T
ACML-0603-600-T
advertisement
Manufacturer No:
ACML-0603-600-T
HK JDW NO:
5-ACML-0603-600-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ACML-0603-600-T
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Step5Bar-code shipping tag
ACML-0603-600-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    600mA
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm