  • ACM90V-701-2PL-TL00
ACM90V-701-2PL-TL00
advertisement
Manufacturer No:
ACM90V-701-2PL-TL00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM90V-701-2PL-TL00
Package:
Horizontal, 4 J-Lead
Description:
CMC 5A 2LN 700 OHM SMD AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
ACM90V-701-2PL-TL00
    Select All
  • Height
    4.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    7.0104mm
  • Height (Max)
    0.177 4.50mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 J-Lead
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Series
    ACM-V
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.276W 9.00mmx7.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    80V
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    7.2mm
  • Current Rating
    5A
  • Voltage - Rated AC
    80V
  • Case Code (Metric)
    0907
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    700Ohm
  • Current
    5A
  • Max DC Current
    5A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Current Rating (Max)
    5A
  • Impedance @ Frequency
    700Ohms @ 100MHz