  • ACM90V-152-2PL-TL00
ACM90V-152-2PL-TL00
advertisement
Manufacturer No:
ACM90V-152-2PL-TL00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM90V-152-2PL-TL00
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
COMMON MODE FILTERS FOR POWER LI
Step5Bar-code shipping tag
ACM90V-152-2PL-TL00
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    TDK Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ACM-V
  • Size / Dimension
    0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    16mOhm
  • Current Rating (Max)
    3.6A
  • Impedance @ Frequency
    1.5 kOhms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    80V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.177" (4.50mm)