  • ACM4532-601-2P-T001
ACM4532-601-2P-T001
advertisement
Manufacturer No:
ACM4532-601-2P-T001
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM4532-601-2P-T001
Package:
1812 (4532 Metric), 6 Lead
Description:
CMC 1.5A 2LN 600 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACM4532-601-2P-T001
    Select All
  • Current Rating
    1.5A
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Insulation Resistance
    10MOhm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Element Configuration
    Dual
  • Current
    1.5A
  • Max DC Current
    1.5A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    1.5A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Self Resonant Frequency
    100MHz
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Height
    2.3114mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric), 6 Lead
  • Number of Pins
    4
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    ACM
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Depth
    3.4mm