  • ACM0502-471
ACM0502-471
advertisement
Manufacturer No:
ACM0502-471
HK JDW NO:
3062-ACM0502-471
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
470UH, COMMON MODE CHOKE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM0502-471
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Mfr
    Allied Components International
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 120°C
  • Series
  • Size / Dimension
    0.906" L x 0.768" W (23.00mm x 19.50mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    8mOhm
  • Current Rating (Max)
    14A
  • Inductance @ Frequency
    470 μH @ 10 kHz
  • Voltage Rating - DC
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    1.083" (27.50mm)