  • ACHL-20.000MHZ-EK
ACHL-20.000MHZ-EK
advertisement
Manufacturer No:
ACHL-20.000MHZ-EK
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACHL-20.000MHZ-EK
Package:
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet:
ACHL-20.000MHZ-EK
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACHL-20.000MHZ-EK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ACHL
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Depth
    12.7mm
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Output
    HCMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.63V
  • Min Supply Voltage
    2.97V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    20mA
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Height
    5.5118mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    13.208mm