  • ACASA100023000P100
ACASA100023000P100
advertisement
Manufacturer No:
ACASA100023000P100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-ACASA100023000P100
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACASA100023000P100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ACA - Professional
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm 300Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Power Rating
    300mW
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.5mm
  • Width
    3.2mm