  • AC2512JK-0775RL
AC2512JK-0775RL
advertisement
Manufacturer No:
AC2512JK-0775RL
HK JDW NO:
898-AC2512JK-0775RL
Datasheet:
AC2512JK-0775RL
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 75Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2650
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AC2512JK-0775RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm