  • AC2512JK-074K7L
AC2512JK-074K7L
advertisement
Manufacturer No:
AC2512JK-074K7L
HK JDW NO:
898-AC2512JK-074K7L
Datasheet:
AC2512JK-074K7L
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 4.7kOhm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AC2512JK-074K7L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm