  • AC2010FK-07866RL
AC2010FK-07866RL
advertisement
Manufacturer No:
AC2010FK-07866RL
HK JDW NO:
898-AC2010FK-07866RL
Datasheet:
AC2010FK-07866RL
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 866Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AC2010FK-07866RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    866Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm