  • AC1210FR-072K15L
AC1210FR-072K15L
advertisement
Manufacturer No:
AC1210FR-072K15L
HK JDW NO:
898-AC1210FR-072K15L
Datasheet:
AC1210FR-072K15L
Description:
Quantity:
In Stock : 8245
Step5Bar-code shipping tag
AC1210FR-072K15L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.15kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm