  • AC0201FR-07316KL
AC0201FR-07316KL
advertisement
Manufacturer No:
AC0201FR-07316KL
HK JDW NO:
898-AC0201FR-07316KL
Datasheet:
AC0201FR-07316KL
Description:
AC Series, Thick Film, 316kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AC0201FR-07316KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    316kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm