  • ABSM2-4.800MHZ-4-T
ABSM2-4.800MHZ-4-T
advertisement
Manufacturer No:
ABSM2-4.800MHZ-4-T
HK JDW NO:
5-ABSM2-4.800MHZ-4-T
Package:
4-SOJ, 9.40mm pitch
Description:
CRYSTAL 4.8000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABSM2-4.800MHZ-4-T
  • Package / Case
    4-SOJ, 9.40mm pitch
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Series
    ABSM2
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.181W 12.50mmx4.60mm
  • Tolerance
    0.003%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Frequency
    4.8MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Physical Dimension
    L12.5XB4.6XH3.7 (mm)/L0.492XB0.181XH0.146 (inch)
  • Operating Frequency
    4.8MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Drive Level
    100 μW
  • Height
    3.7084mm
  • Height Seated (Max)
    0.146 3.70mm